Son Gelişmeler:
  1. NBA Efsanesinin Yeni Gözdesi Kubilay Akyüz
  2. Fenerbahçe’den Florida’ya
  3. Beşiktaşlı Genç Voleybolcu Miray Hatun, ABD Yolcusu
  4. ABB’den Amerika’ya Akın Sürüyor
  5. Selim Buldanlıoğlu, Kariyerine ABD’de Devam Edecek

S.S.S.

+ ABB Academy Showcase Nedir?

2017 yılından beri ABB International Academy olarak düzenlediği, Amerika’da HIGH SCHOOL ve COLLEGE takımlarının koçları belirli tarihlerde ve net kurallar çerçevesinde okullarına yeni sporcular bulmak için tercih ettiği bir yöntemdir.

Bu araştırmalar tüm yetenekler için birebir temaslarla olabilirken en tercih edilen formatı vitrin anlamına da gelen “SHOWCASE” adlı seçme etkinliğidir. Müsabaka ve antreman uygulaması yapıldıktan sonra, belirlenen yetenekler, durumuna göre %100 Burs veya belirli Burs indirimi teklifi yapılmaktadır.

+ SHOWCASE 1. Etap Nerede ve Ne Zaman?

WOW HOTELS CONVETION CENTER TOPLANTI SALONU -11 KASIM 2018
BAŞLANGIÇ SAAT: 09:00

1.OTURUM (09:00-12:30)
MÜLAKAT -(varsa VİDEO değerlendirme)
İNGİLİZCE SEVİYE BELİRLEME SINAVI

2. OTURUM (13:30- 16:30)
VELİ BİLGİLENDİRME
ABB SHOWCASE 2. ETAP BİLGİLENDİRME

+ ABB SHOWCASE Seçilme durumunda Burs ve Burs indirimi nasıl verilir ?

Amerikalı koç ve gözlemciler tarafından tespit edilen oyuncular, ABB Internatonal Academy olarak, direkt olarak oyuncu ile temasa geçilip tam burs veya burs indirimi durumu bildirilir. Takip eden süreçte, oyuncu bunu kabul ettikten sonra ABB International Academy tarafından tüm işlemleri yürütülür.

+ SHOWCASE 2. Etap Nerede ve Ne Zaman?

KAPALI SPOR SALONU 19-20 NİSAN 2019
BAŞLANGIÇ SAATİ: 09:00

1.OTURUM (09:00-12:30)
*ANTRENMAN
*AMERİKA’DA EĞİTİM VE YAŞAM SEMİNERİ

2. OTURUM (13:30-17:30)
* 5’E 5 YAŞ GRUPLARINA göre MAÇ

+ Neden ABB SHOWCASE katılmalıyım ?

ABB Showcase, tüm Türk oyuncuları, Amerikalı koçlar ve gözlemcilerle biraraya getirmeyi hedeflemiştir. Yapılan, seçme’de tüm oyuncuların eşit şansa sahip ve onlara kendini gösterme fırsatını sağlamaktadır.

Özellikle, Türkiye’de yabancı sınırlaması serbest bırakıldıktan sonra, tüm Türk oyuncuların Basketbol kariyerlerini ve akademik anlamdaki kariyerlerini Amerika’da Burslu olarak sürdürme şansına sahiptirler. Bu anlamda, ABB Showcase, Türk Sporcularına verilmiş büyük bir şanstır.

+ ABB SHOWCASE Seçilemezsem ne türlü sonuçlar beni bekliyor ?

Showcase, sonrası seçilemeyen tüm oyuncular, Turkey Super Elite Team Florida turnuvası içinde, bir değerlendirmeye tabi tutulup, yazın düzenlenecek belirli kamplara katılımcı olma şansına sahip olacaklardır.

Aynı zamanda, SHOWCASE katılan herkes, ABB INTERNATIONAL ACADEMY tarafından profesyonel olarak DANIŞMANLIK verilerek, burs indirimleri sağlanmaktadır.