ABB’den Amerika’ya Akın Sürüyor

Son dönemde genç Türk basketbolcular arasında yeni bir furya haline gelen Amerika akınının son halkası 16 yaşındaki Ayhan Emre Eren oldu. Basketbol kariyerine Samsun’da başlayan genç yetenek, ABB International Academy danışmanlığı ile Ağustos ayından itibaren eğitim ve spor yaşamını Amerika Birleşik Devletleri’nde sürdürecek.

Samsun DSİ takımıyla basketbol kariyerine başlayan, ardından Fenerbahçe Ataşehir, Hido Asfa takımlarında forma giyen 16 yaşındaki Ayhan Emre Eren, geçtiğimiz ay İstanbul’da düzenlenen ABB Showcase NCAA Basketbol Seçmeleri’nde sergilediği başarılı performans sonucunda, Amerikan’ın prestijli liselerinin radarına girdi.

Birçok okuldan teklif alan 2001 doğumlu ve 1.75 boyundaki başarılı oyun kurucu, yapacağı tercih sonrasında eğitim ve basketbol yaşamını Amerika Birleşik Devletleri’nde sürdürecek.

ABD’ye gidecek olmaktan dolayı yaşadığı heyecanı dile getiren Ayhan Emre Eren, konuyla ilgili olarak, “Amerika’da basketbol oynama fırsatına sahip olacağım için çok mutluyum. Bu süreçte bana çok büyük destek sağlayan başta ailem olmak üzere, ABB International Academy ve kurucusu Kaan Onat Kalkan’a teşekkürlerimi iletiyorum. Bana sunulan bu fırsatı elimden geldiğince verimli kullanmaya çalışacağım. Gençlerin, eğitim ve spor kariyeri adına çok doğru yönlendirmeler ve planlamalar yapan ABB Academy, biz gençlere en büyük desteği veriyor. Burada basketbolcu kimliğimi ve oyun yeteneğimi en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyorum. En büyük hedeflerimden birisi, ABD’de edineceğim deneyimler sonrasında ülkeme dönerek kendimi ispat etmek ve A Milli Takımı’mızın formasını giyerek ülkeme başarılar kazandırmak olacak” diye konuştu.